mēs esam tādi, kāds ir mūsu ūdens

Ūdens IR

Pirms 4 gadiem, kad būvējām tiny house, naudas bija tik cik bija, tāpēc kaTČestvennai akai naudas nebija… pietika tikai spicei. Atbrauca spices speciālisti, un pēc 8 stundu bakstīšanās nekas īsti neizdevās. Tā arī nezinu, cik metrus viņi tur dziļi līda, bet kaut kādu dzeltenu ūdeni man dabūja. Ražība arī bija pietiekama .. Lai ir iedzeltens.

Nepagāja ne 4 gadi, kā iedzeltenais pāris dienās kļuva par tumši brūnu..

Pilnīgi nejauši ss.lv urbumu sadaļā, meklējot sava pagasta nosaukumu, uzskrēju uz urbējiem, kas, kā tagad izrādās, apurbuši te visu rajonu krustu šķērsu, un pat vietējam sabutiļņikam 44 metrus ieurbuši. Zvanu, runāju – čaļi pēc pāris dienām klāt ap 7 rītā – urbējtačka apskati nav redzējusi no 2002. gada, tāpēc čaļi tikai pa rajonu urbj un pārvietojas agrās rīta stundās offroados. Urbēji – zolīda vecuma cilvēki, pirmspenijas – viens bijušais ostas darbinieks, otrs kolhoznieks muzikants – ģeologs!

 

Sieviete zvana no mājām, kamēr es darbā – tornis uzsliets, sāk urbt!

IMG_4642

Vecie urbj un metina, stumj tik trubu zemē un stāsta jaunības piedzīvojumus iz ostas dokeru dzīves centrālajā terminālī.

IMG_0759

Biju sagatavojis čaļus uz 44 metriem (jo tuvākajam kaimiņam un ciemā tāpat ir) .. Caurules sapirkuši, apkārušies ar kankariem, urba urba un izgāja cauri vairākiem smilšakmens slāņiem un čali paši teica STOP.

IMG_3696

Ūdens urbumā esot pietiekoši, pie atsūknēšanas prom neiet, ūdens dzidrs un vai es tiešām vēlos dziļāk? Dziļāk varot būt daudz bleķa. Sarunā ar “ģeologu” sapratu, ka nav vērts urbties tālāk, jo viss esot OK. 2700mm garš plastmasas filtrs d125 trubas galā. Sapirktos trubas atlikumus jāved uz nākošo objektu ..

IMG_4685

Izurbtās dienas pēcpusdienā devos uz Lietuviešu superatlaižu bodi pēc caurulēm un savienojumiem, lai pievienotos pie esošās hidrofora sūkņa sistēmas. Viss beidzās ar to, ka iešČieba ar mega atlaidi urbuma sūkni.. Atrāvu kļemņikus no esošā hidrofora sūkņa dzinēja un uzmetu uz urbuma sūkni. Viss darbojas, bet tas urbuma sūknis tik ātri sakačā, ka riebj. Tagad gribētos 100l hidroforu, lai retāk slēdzas iekšā sūknis..

 

Viss pēc feņšui ibem. Atpakaļvārsts, trosīte plastmasas apvalkā, kembriki un izolācijas lentes, un sūknis var doties trubā. Īsti dziļi bāzt jēgas nav, jo ūdens stāv 1.5m no zemes līmeņa. Iestūmu 6m dziļumā. Ekspromtā kā troses turētāju pagrābu no šķūņa krosa moča 3stūri – statni. Vajadzētu, protams, iebraukt akveduktā un paņemt flančus, bet nu ..

Tā kā pēc 150 metru elektrības kabeļa rakšanas pirms 4 gadiem esmu kļuvis par slinku racēju, trubu ieraku metra dziļumā. Apstaisīju ar misa.lv interneta bodē pirkto apsildes kabeli un ietinu izolācijā. Sūkņa atlikušo vada galu atstāju sūkņa galā, ja nu savajagās izvilkt ārā un remontēt, vai mainīt. Tagad tik LR2 radio tirgū jānopērk 200 litru plastmasas muca, kuru uzmaukt virsū kā “grodu”.

Ūdens ir.

IMG_5931

P.S. rajons piegādā puķiku ātri un plīvojot’i

egons

 

 

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s