Ļer Ļer #1

Uzsāku sēriju Ļer Ļer, kur es sarunājos pats ar sevi, pierakstot savas pārdomas, pirms tās neesmu aizmirsis, vai pirms manas domas vējš nav aizpūtis pilnīgi pretējā virzienā.

Šī vakara topiks – pirts krāsns, to veidi, un tās uzstādīšana.

  1. Pirts krāsns izvēle – nu tas ir tik pat traki kā izvēlēties automašīnu – vienam audi, citam bmw, cits krīt par japāņiem, bet mūsu tuvākais kaimiņš par vaz! Runājot par kaimiņu .. negribu es ticēt kaimiņa krāsnīm, nu nepatīk man tā doma, ka man nokūpēs mans karkass, tikai tāpēc, ka atvērsies kāda pa pāli metināta šuve. Iespējams – paranoja, bet nē, negribu. Sliecos uz Harvia M3.
  2. Krāsns veids – ar vai bez kakla. Kakls ir labi – var kurt no priekštelpas, malka paliek priekštelpā, netiek ievazāti netīrumi pirts telpā (flīzes sasmērēt gan pagrūti), un vispār, super duper. OK, der, bet mani “čakarē” pirts krāsns izplūde. Tas uzpimpotais siltinātais izpūtējs ies cauri telpas vidū + tas ir jāizdabon cauri 45grād bleķa jumtam. Pagaidām es morāli neesmu gatavs flexēt tur caurumu, jo īsti nesaprotu, kā es viņu pēc tam nohermetizēšu.. Īsāk sakot – nesaprotu – un nepatīk man tas dūmenis telpas vidū.. Un īsti arī nepatīk, ka “uguns” kursies uz “neredzamo” pusi no pirts telpas. Ar šo vēl vajag pārgulēt, un tad pieņemšu lēmumu.
  3. Nu un tad vēl tāda lieta – cik daudz akmeņu? Vai nu mazā Harvia ar maz akmeņiem, kuru uzkurināt var “ņegļaģa”, vai arī kaut kāda Senukai tirgotā Stoveman, kuru var apkraut ar 110kg akmeņu! Protams, tīri loģiski liekas, ka lielā akmeņu massa akumulē siltumu un nav tiešā, degošā sajūta no krāsns .. bet no otras puses – viss, kas akumulē ilgi, regulējas vēl ilgāk!

RESUME – Harvia M3 bez kakla, ar 0.5m melno cauruli, un uzreiz izplūde ar čaulu, lai melnā truba neprovocē apdedzināties un dedzināt uzmesto garu. Apkraut ar akmeņiem piramīdas formā un pērties.

P.S. Finalist dies in sauna contest as temperature hits 110ºC

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s