Pamatā viss sākas ar pamatiem

Nu ko tad darīt ar pamatiem .. Esošā māja tirinās gaisā uz keramzīta blokiem. Jā tirinās, karkasi vispār tirinās .. Arī šķūnis uz keramzītiem .. bet tad es parēķināju, cik maksā slinkums!!! Nopērkam rokas zemes urbi (nevis īrējam mehanizēto) un urbjam 15 caurums. Urbis 15cm diametrā, urbjam metra dziļumā – grunts man dzeltena smilts, mazliet akmeņu, caurumi sausi arī pavasarī. Sametam mazliet šcebeni, pieblietējam ar misteru mietu, un liekam iekšā kanalizācijas caurules 100mm. Nolīmeņojam un beram ciet, ar pieskalošanu. Visu salīmeņojam pa vectēva metodei ar trubu blah blah blah … nedarīju tā. Salīmeņoju ar līmeņrādi visas 15 točkas. Tieši 15 trubas (3×5). Naktī izgāju ar Senukai pirkto lāzerlīmeni (jā, naktī, jo dienā viņu neredze. Naudas plakarēšana, varu kādam uzdāvināt to sū..) un pielīmeņoju līdz milenēm. Protams, sēšanās, uttuc .. 

Atvedu no sievietes tēva mājas betona mešalku, netālajā (15km) celtniecības bodē nopirku gatavo betonu – 25kg maisos – smagāku negribēju, lai nav jāmocas ar iecelšanu mešalkā – uzjaucu to visu ar upes ūdeni un salēju trubās. Nekādu armatūru neliku.

Kāpēc tik prastu? Parēķinam – cik sver pirts? 3 tonnas ar kārtu? Sanāk 200kg uz 1nu trubu. Protams, neesmu celtnieks un maximas nebūvēju, bet imho viss svars mierīgi tur sadalīsies un nekur tā pirts nenoslīks. Ja arī sakustēsies, ir domkrats, dēlīši, ruberoīds, līmeņrādis un …

Izmaksas trubām un betonam ap 70 euro. Nepirku pa lēto, pirku pa rokai.

IMG_3519

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s